Українська

КРАНІО-САКРАЛЬНА ТЕРАПІЯ - ТАКИЙ НЕЗВИЧНИЙ І ПРИЄМНИЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Для більшості є відомим про циклічність та ритмічність різноманітних природних явищ, які відбуваються у Всесвіті. Організм людини – це також частинка Всесвіту, що віддзеркалює закони природи та живе у відповідності до них. Глибоке розуміння законів природи живого організму дає змогу лікарям грамотно та ефективно допомагати людям.
Загальновідомим є те, що всі органи в нашому тілі здійснюють рухи (ендоритм). Для кожного з органів є характерним свій ендоритм. Наприклад, для серця - 60-90 скорочень за хвилину вважаються нормою, для легень – це 16-20 дихальних рухів за хвилину, для шлунково-кишкового тракту робочий цикл триває 2-3 години. Порушення ендоритмів слід розглядати як сигнал тривоги організму про збій в одні із систем. І якщо ми ще звертаємо увагу на частоту пульсу та дихання, оскільки так уже склалося традиційно, то вловити та відчути порушення ендоритму в роботі інших систем та органів - нам не під силу.
Навіть наш череп також здійснює рухи. Кістки черепа рухаються, розширяючись на 2-3 мм за один цикл. Доволі довгий проміжок часу лікарі вважали, що після народження, кістки черепа поступово заростають і череп перетворюється в монолітну та нерухому конструкцію. Проте, виявляється це зовсім не так. Протягом всього життя наш череп «дихає», рухається з частотою 6-12 скорочень за хвилину. Відбувається це завдяки краніо-сакральному ритму.
Слова «краніо» та «сакрум» - латинського походження. Вони означають – череп і крижі. Наука, яка вивчає різноманітні порушення в системі череп-крижі, отримала назву краніо-сакральної терапії (КСТ). Концепція КСТ, як науки, вперше була впроваджена в практичну медицину американцем Вильямом Гарнером Сатерлендом (Сазерлендом) в 40-х роках минулого тисячоліття. Вона отримала підтримку і подальший розвиток в 70-х роках в роботах Франкліна Сіллза, Віоли Фрайман, Джона Апледжера. КСТ почали вивчати в остеопатичних коледжах США, де вона займала до 50% навчального процесу, а сам метод отримав визнання серед медичної громадськості та користувався довірою пацієнтів в США та Європі. Виявляється, що між черепом та крижовим відділом хребта існує взаємозв’язок через ліквородинамічну систему хребетного стовпа, через мембрани, які оточують спинний та головний мозок, через спинномозкову рідину, яка омиває оболонки спинного мозку. Тому порушення краніо-сакрального ритму приводить до порушення симетричності пульсації та знаходить відображення в усіх частинах нашого організму, проявляючись через дисфункції та захворювання. Обережні маніпуляції надчутливих рук спеціаліста на з’єднаннях черепа дозволяють змінити положення кісток черепа та відновити попередню синхронність рухів і циркуляцію спинномозкової рідини. Такі маніпуляції зовсім безболісні.
Спостерігаючи за роботою краніо-сакрального терапевта, на перший погляд, може скластися враження, що він кладе свої руки на тіло пацієнта у певній послідовності, немовби «прослуховує» його. Насправді, лікар напружено працює, здійснюючи дуже делікатні, практично непомітні нашому оку рухи. Ледь торкаючись голови, спеціаліст оцінює амплітуду рухів кісток черепа, стан швів черепа, їх симетричність, болючість та здатність до руху. Суть такої терапії полягає в діагностиці та лікуванні обмежень рухливості тканин нашого тіла.
КСТ дає прекрасні результати при лікуванні складних станів, не викликаючи ускладнень і не спричиняючи при цьому дискомфорту для пацієнта. Цей різновид мануальної терапії успішно застосовується при лікуванні не тільки дорослих, але навіть маленьких дітей. КСТ показана людям, які перенесли черепно-мозкову травму. У таких пацієнтів уже на першому сеансі можна добитися суттєвого покращення. В процесі лікування зникає внутрішньочерепна гіпертензія, відновлюється нормальна робота нервової системи, зникає емоційна лабільність, покращується сон, відновлюється робота внутрішніх органів, зникає багато інших проблем, які обумовлені дисбалансом зі сторони кісток черепа. Головний біль, мігрень, нейро-циркуляторна дистонія, судинні та імунні порушення - це далеко не весь перелік тих станів при яких КСТ буває ефективною. КСТ – одна з найбільш приємних процедур. Руки спеціаліста знімають біль та напруженість в тілі, створюючи пацієнту відчуття легкості та комфорту. Після сеансу виникає відчуття бадьорості та свіжості, яке можна порівняти з відчуттям повноцінного відпочинку. Якщо Вам набридло ходити від спеціаліста до спеціаліста, випробовувати на собі різноманітні ліки, не відчуваючи при цьому полегшення, то краніо-сакральна терапія – саме той метод лікування, який поверне вашому організму гармонію та здоров’я. Зрештою, вирішувати Вам.
К. мед. н., асистент кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету Циркот Ігор.
Cтатті для пацієнтів