Українська

КРАНІО-САКРАЛЬНА ТЕРАПІЯ

Представляємо Вам нову методику лікування, спрямовану на комплексне оздоровлення організму і на усунення окремих функціональних порушень - краніо-сакральну терапію (КСТ).
Ця методика лікування опорно-рухового апарату і внутрішніх органів заснована на принципі з'єднання крижів і черепа, що робить підхід дійсно комплексним і всебічним. Краніо-сакральна терапія дотримується думки, що вісь «череп-крижа» життєво важлива для людини, і найменший її збій загрожує проблемами не тільки опорно-рухового апарату, але і організму в цілому. При роботі з пацієнтом лікар застосовує виключно безболісні і м'які методики усунення проблем. На відміну від традиційної, краніо-сакральна медицина знаходить першопричину і працює над її усуненням.
За допомогою цієї методики ефективно лікуються болі в хребті та суглобах, головні болі. Походження назви напряму (від лат. Os sacrum «крестцовая кістка», букв. «Кістка священна») тісно пов'язане з призначенням крижів: ще за часів Гіппократа його вважали основою опорно-рухового апарату - адже від крижів відходить найбільша кількість нервових закінчень, в тому числі і до головного мозку. Тому часто причини хвороб голови криються в порушеннях саме цього відділу скелета.
Дана методика є відносно молодим напрямком, яке зародилося в середині 70-х років ХХ століття, його основоположник - Джон Е. Апледжер (США).
По справжньому відрізняє краніо-сакральну терапію від інших видів лікування те, що вона є, так званою, мостовою технікою.
Тобто будучи фізичною технікою мануальної терапії, вона також безпосередньо сприяє звільненню емоційної енергії і руйнуванню асоціацій з минулими ушкодженнями фізичного або емоційного характеру, що дозволяє мобілізувати всі ресурси людини на усунення конкретної дисфункції і відновлення імунного балансу в організмі в цілому. Саме ця мета переслідується методиками і техніками біодинамічної краніо-сакральної терапії (БКСТ).
Фізично - це дуже ніжні мануальні техніки, в ході яких лікарем використовується сила еквівалентна тиску близько 5 грам ваги (п'ятикопійчана монета).

Застосування:

Синдром хронічного болю:
  • Головний біль
  • Больові синдроми (міофасціальні, нервово-м'язові, корінцеві)
  • Симпатична рефлекторна дистрофія
  • Дисфункції хребта
  • Дисфункціонально-больовий синдром скронево-нижньощелепного суглоба
Травми
Дегенеративні хвороби центральної нервової системи
Серцево-судинна недостатність
Післяопераційна реабілітація
Дисфункції головного мозку
  • Аутизм
  • Церебральний параліч
  • Нездатність до навчання
Проблеми моторної системи
Ендокринні порушення
Дислексії (порушення здатності до оволодіння навичками)
Сколіоз
Погіршення координації
Стрес і напруження
Синдром Хронічної втоми

Методика
Краніо-сакральна терапія розглядає і аналізує природу і механізм виникнення краніо-сакрального ритму, який не вкладається в традиційні рамки лікарського світогляду, біомеханіку взаємин кісток мозкового і лицевого черепа між собою і послідовність включення їх в рух під час краніо-сакрального ритму.

Краніо-сакральна терапія базується на наступних знаннях:
Кістки черепа рухливі, гнучкі, і піддаються дії.
Коливання тиску цереброспинальной рідини можна відчувати і вимірювати.
Обмеження в цьому природному ритмі можуть бути виправлені ніжною маніпуляцією.
Відновлення нормального краніо-сакрального ритму дозволяє тілу функціонувати оптимально.
Відновлення оптимальної функції тіла може полегшити широке розмаїття болючих і дисфункціональних станів.
Чим вона може вам допомогти?
Практика краніо-сакральної терапії досить обширна. Терапія виправляє пошкодження в краніо-сакральної системі і в загальному покращує здоров'я тіла і його резистентність. Краніо-сакральна терапія є не специфічним лікуванням певної патології, а загальним методом поліпшення здоров'я та імунітету людського тіла.
Іноді спостерігається зміна форми частини обличчя пацієнтів від злегка деформованого до симметрического. Краіно-сакральная терапія показує чудові результати в лікуванні важких головних болів, які не відповідають на звичайні методи лікування. У багатьох випадках краніо-сакральна терапія може розкрити і виправити основні причини підвивихів і багатьох пов'язаних неспецифічних розладів і скарг.
Більшість пацієнтів відчуває глибоке почуття розслаблення, спокою і засинають, або входять в змінений відчуттям простір в деякий момент протягом сеансу. Деякі пацієнти можуть відчути соматоемоціональне полегшення, якщо це узгоджений намір і лікаря і пацієнта.

Краніо-сакральна мануальна терапія ставить перед собою наступні завдання:
- збільшення обсягу рухів у суглобах мозкового, лицьового черепа і крижів з обмеженою рухливістю,
- зменшення напруги мозкових мембран,
- поліпшення циркуляції судин головного мозку,
- нормалізація флуктуації спинно-мозкової рідини,
- нормалізація функцій нервів і зменшення можливості неврального утиску при виході черепно-мозкових нервів із порожнини черепа,
- збільшення обсягу краніального ритмічного імпульсу.
Cтатті для пацієнтів