Українська

ОСТЕОПАТ: СІМЕЙНИЙ ЛІКАР

Лікар-остеопат - нова для нашої країни спеціальність. Його головні ліки та інструмент впливу на пацієнта - його власні руки.

На Заході остеопат - різновид сімейного лікаря. Він у міру потреби знімає головні болі, м'язові затиски, усуває застійні явища, попереджає варикози. Він займається з новонародженими і "прибирає" животи у жінок після пологів. Він стежить за поставою дитини і коригує її порушення на ранніх стадіях. Загалом, усуває безліч великих і маленьких проблем, з якими ми стикаємося в повсякденному житті. Причому усуває м'яко, без різких рухів і, як правило, без ліків.

- І як же все це йому вдається?

- Виключно руками. Але це особливі руки. Вони дуже чуйно сприймають людське тіло. Зрозуміти, наскільки чуйно, можна на такому прикладі. Під стопку з 40-50 аркушів паперу поміщається звичайний волосок. Учень - майбутній остеопат - пальцями повинен відчути місце його розташування. І це - найпростіша вправа. Ось чому остеопату досить покласти руку на голову пацієнта, щоб відчути рух м'язів і визначити, де ховається проблема. Звичайно, це дуже складно. І цілком зрозуміло, чому в нашій країні лікарів-остеопатов так мало. Більшість наших співгромадян навіть не чули такого слова.

- Так що ж таке остеопатія?

Давайте дамо визначення. Остеопатія - це комплекс мануальних прийомів, які відновлюють нормальну рухливість органів, тканин і суглобів. Остеопатичні техніки розслаблюють м'язи, тим самим допомагають суглобам і внутрішнім органам правильно функціонувати. Іншими словами, вчать м'язи вести себе так, як їм належить природою.

- Якщо остеопат лікує руками, то чому ж він відрізняється від звичайного мануального терапевта?

- По-перше, чуйністю рук, про яку я вже сказав. Жоден мануальний терапевт не володіє нею в такій мірі, як лікар-остеопат, який, до речі, навчається цьому не менше чотирьох років. По-друге, остеопатія розглядає людину як єдине ціле. Адже не секрет, що проблеми, що виникли в одному органі, часто відбиваються на роботі інших систем організму. Приміром, при варикозному розширенні вен марно лікувати тільки вени, як це часто і робиться. Треба ліквідувати застій в нижньої порожнистої вени і в малому тазу. А хронічний головний біль може бути пов'язана з чим завгодно, аж до проблем зі шлунково-кишковим трактом. Стало бути, потрібно лікувати не саму хворобу, а усунути причину, яка її викликає, - інакше людина приречена на постійне лікування. Остеопатія приваблює тим, що в ній є система. Тут лікар не просто лікує - він "слухає" організм і шукає корінь проблеми. А корінь цей може зачаїтися досить глибоко. І зовсім не там, де припускає хворий. Адже в організмі все пов'язано між собою, і збій в одному місці відгукується в багатьох інших. А завдяки м'якому, бережного впливу рук лікаря-остеопата відновлюється здатність організму до саморегуляції. Тому варто запам'ятати просте правило: якщо десь щось заболіло - почніть з лікаря-остеопата. Скористатися послугами традиційної медицини ви ще встигнете - якщо з'ясується, що ваш випадок остеопатической корекції не піддається.

- А буває й таке?

- Так буває. Не треба вважати остеопатію панацеєю від усіх хвороб. Скажімо, пухлина або камінь у жовчному міхурі лікар-остеопат лікувати не візьметься. Але вони і зустрічаються значно рідше, ніж звичайні м'язові болі або застійні явища, від яких ми страждаємо в повсякденному житті. Хороший остеопат відчуває пальцями такі речі, які не зможуть "вловити" ніякі, навіть ультрасучасні медичні прилади. Але це зовсім не означає, що потрібно повністю відмовитися від апаратної діагностики. Все має бути з розумінням.

- Чи бувають після сеансів у лікаря-остеопата побічні ефекти?

- Методики остеопатії настільки м'які, що ризик побічних ефектів практично виключений. Вся процедура - це легкі, безболісні дотики рук. Найчастіше, звернувшись до остеопатії, можна уникнути операції, скоротити кількість ліків, посилити або доповнити ефект основного курсу лікування. І навіть повернути фігурі правильні форми. Приміром, при лікуванні будь-яких порушень внутрішніх органів живіт стає більш плоским. А шкіра обличчя набагато чистіше - за рахунок того, що внутрішні органи починають правильно поводитися.

- А з чим найчастіше звертаються до остеопата?

- З болями в спині, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, синдромом хронічної втоми, гінекологічними проблемами. Крім того, остеопатія дає прекрасну можливість профілактики самих різних хвороб і часто є альтернативою хірургічному втручанню. Лікар-остеопат в змозі визначити і виправити мікропатологіі, які згодом можуть привести до дуже серйозних захворювань. Методи остеопатії успішно замінюють операцію при різних гінекологічних хворобах, з їх допомогою можна запобігти хронічні запалення, а іноді вилікувати навіть безпліддя. Є й ексклюзивні речі. Ніхто, крім остеопата, не стане працювати, приміром, з післяопераційними спайками. А адже вони тягнуть за собою зміни взаємного розташування органів, обсягу їх рухів, що не може не позначитися на їх ефективності. Ось з цим і працює остеопат - щоб кожен орган знаходився на своєму місці. Не можна не сказати і про те потужному косметичному ефекті, який дають остеопатіческій процедури. Відновлення нормального положення внутрішніх органів зменшує обсяг живота. Лікування хвороб хребта та м'язів повертає красиву поставу. А нормалізація роботи печінки і кишечника сприяє поліпшенню стану шкіри, зменшенню зморшок і мішків під очима. Лікарю-остеопату підвладна і така процедура, як ручний лімфодренаж, тобто відновлення циркуляції лімфи. З апаратним лимфодренажем знайомі багато, але він менш ефективний, ніж ручний, коли ви маєте справу з чутливими пальцями лікаря-остеопата. Саме завдяки особливої ​​чутливості рук він може працювати безпосередньо з дуже ніжними лімфатичними судинами. Правда, це можливо тільки за відсутності протипоказань, оскільки все, що пов'язано з лімфою, надзвичайно крихко. У результаті ручного лімфодренажу, виконаного хорошим остеопатом, знімаються набряки, нормалізується обмін речовин, виводяться токсини і продукти життєдіяльності клітин. А крім того, усуваються причини горезвісного целюліту і геть зникає втома. Одним словом, жінка після такої процедури відчуває себе "на всі сто".
Cтатті для пацієнтів