Українська

ПОРУШЕННЯ ПОСТАВИ

Подивіться на поставу своєї дитини !!!

Постава - це збалансоване положення хребта і м'язів, що оточують його, в системі під назвою опорно-руховий апарат людини. Будь-які порушення в нашому організмі знаходять своє відображення в поставі, оскільки хребет і м'язи спини займають центральне положення. Людина з красивою поставою відразу привертає увагу, оскільки таку поставу не часто побачиш. Людей з порушеною поставою настільки багато, що на них вже не звертають увагу оточуючі.
Кожна людина формує свою поставу з дитинства. Подивіться на свою дитину з боку і Ви побачите, що його постава далеко не бездоганна. Огляд слід проводити у фронтальній і сагітальній площинах (спереду / ззаду і з боків).

Якщо Ви побачили порушення в поставі, то, швидше за все, мова йде про грубі зміни з боку опорно-рухового апарату дитини і потрібно терміново щось робити. Якщо Ви не бачите будь-яких значимих змін, то це не означає що їх немає. Швидше за все Ви не володієте певними знаннями / навичками щоб побачити ці зміни.

При огляді дитини ззаду і спереду слід звертати увагу на основні лінії-орієнтири:

• лінія, проведена через мочки вух;
• лінія, проведена через плечові суглоби;
• лінія, проведена через нижні кути лопаток;
• лінія, проведена через верхівки тазових кісток;
• лінія, проведена через сідничні складки;
• лінія, проведена через кінчики пальців опущених рук;
• лінія, проведена через центр підколінних ямок.

Доцільно звернути увагу на відстань від притиснутих до боків рук до талії ("трикутники талії" повинні бути симетричні) і на стан осей хребта, рук, ніг і стоп.

При огляді дитини збоку слід звертати увагу на основні лінії-орієнтири:

• лінія, проведена через зовнішній слуховий прохід і зовнішній кут очниці;
• лінія, проведена через задню і передню верхні осі тазу.

У нормі ці лінії повинні бути паралельними горизонтальній лінії, а стрімка лінія, проведена від зовнішнього слухового проходу вниз, повинна проходити через центр плечового суглоба, великий вертел стегнової кістки і середину стопи.
Якщо ви помітили порушення цих ліній у дитини - найкраще звернутись до фахівця, який допоможе встановити причину деформації, призначити адекватне лікування і зупинити процес.

Контролювати поставу потрібно з дитинства і протягом усього життя. Адже постава відображає не тільки наш зовнішній, а й внутрішній світ, постава - це фасад душі людини.
Cтатті для пацієнтів