Українська

ЧИ РИЗИКУЄМО МИ ЗДОРОВ'ЯМ, НЕ РОЗЛУЧАЮЧИСЬ З МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ?

Сучасна людина постійно знаходиться під впливом величезної кількості електромагнітних полів. Частотний діапазон електромагнітних коливань, створюваний сучасними приладами побутової та офісної техніки, радіохвилями мобільних телефонів, а також самі мобільні телефони, що знаходяться в безпосередній близькості від тіла користувача, можуть змінювати біоелектричну активність ДНК - носія генетичної інформації, клітин, тканин, органів людини. Сьогодні не можна з упевненістю стверджувати: шкідливо чи ні розмовляти по мобільному телефону, оскільки немає масштабних клінічних спостережень і переконливих доказів, що підтверджують зв'язок між мобільними телефонами і розвитком серйозних захворювань, в тому числі і психічних розладів. Тому й особливих заходів безпеки вживати начебто і не потрібно або, швидше за все не вигідно. Поки різноманітні організації займаються дослідженнями впливу радіочастотного електромагнітного випромінювання на здоров'я, питання про безпеку мобільних телефонів залишається відкритим, а результати досліджень в даній області - неоднозначні, а іноді навіть суперечливі.
Мобільний телефон став неодмінним супутником нашого життя. Поширення мобільних телефонів у світі йде величезними темпами. В Європі кількість "мобільних" користувачів за останній рік практично подвоїлася. Для одних він - незамінний робочий інструмент, для інших - показник соціального статусу, але все, що потрапили в його полон, одноголосно заявляють, що він полегшує їм життя.
Про побічну ефекті мобільного «благодійника» заговорили відносно недавно. Сьогодні рівень безпеки мобільного телефону прийнято оцінювати за так званим Specific Absorption Rates (SAR) - особливим коефіцієнтом поглинання (вимірювання енергії випромінювання, що поглинається організмом при піднесенні телефону до вуха, який вимірюється у ВАТ на кілограм). Чим менше значення SAR - тим безпечніше пристрій. Федеральна комісія із зв'язку (FCC) видає сертифікат на апарати, максимальний рівень SAR яких не перевищує 1,6 Вт / кг. Такий рівень випромінювання, як стверджують фахівці фінського Центру радіаційної та ядерної безпеки, не призводить до істотного нагрівання тканин. Чим нижче цей коефіцієнт, тим менше ризик, - вважають фахівці, які сходяться на думці, що правда про користь чи шкоду засобів мобільного зв'язку з'ясується років через десять і помірність в їх використанні не завадить.
З літературних даних вдалося з'ясувати, як впливає електромагнітне випромінювання на живий організм в цілому. Найбільш схильні до шкідливого впливу 4 системи людського організму:
1. Центральна нервова система найбільш чутлива до електромагнітних полів. Спостерігаються зміни вищої нервової діяльності, погіршення пам'яті, уваги, волі, порушення сну, можливе виникнення нейроциркуляторної дистонії.
2. Імунітет. Відбувається пригнічення імуногенезу, що призводить до погіршення опірності організму до різних інфекцій.
3. Ендокринна система. У результаті впливу на цю систему збільшується вміст адреналіну в крові.
4. Статева система. Це питання особливо важливе, тому саме молоді люди репродуктивного віку особливо часто користуються джерелами електромагнітних хвиль. Спостерігається пригнічення сперматогенезу, збільшення народжуваності дівчаток, підвищення числа вроджених вад розвитку і каліцтв. Яєчники більш чутливі до впливу електромагнітного випромінювання.
Не припиняються і дослідження впливу трубок на організм людини. В огляді доступної літератури ми не знайшли інформації про вплив електромагнітного випромінювання мобільних телефонів на організм людини в залежності від місця розташування апарату на тілі, а адже багато розлучаються зі своїми «улюбленцями» тільки на ніч. Сьогодні не можна з упевненістю стверджувати: шкідливо чи ні розмовляти по мобільному телефону, тому ми вирішили дослідити вплив електромагнітного поля мобільного телефону (ЕПМТ) на людський організм в залежності від локалізації телефонного апарату на тілі людини, тобто коли Ви не розмовляєте по телефону, а тільки носите його поблизу свого тіла.
Мета роботи - вивчити вплив ЕПМТ на організм людини в залежності від місця розташування апарату на тілі людини, використовуючи методи прикладної кінезіології.
Суб'єктами і об'єктами дослідження були:
  • студенти-добровольці 5 курсу Буковинського державного медичного університету (м.Чернівці, Україна), які щодня користувалися мобільними телефонами і носили їх на тілі. Основними місцями, де телефони розташовувалися в безпосередній близькості до тіла, були передні або задні кишені брюк, на поясному ремені, у нагрудній кишені. У дослідженні брало участь 20 клінічно здорових осіб (10 жінок і 10 чоловіків). Середній вік склав 21,4 років. На момент дослідження студенти-добровольці скарг не пред'являли і вважали себе здоровими.
  • сертифіковані мобільні телефони різних фірм виробників, якими постійно користувалися студенти.
Методи дослідження: мануальное м'язове тестування - ручний спосіб діагностики зміни функціонального стану тонусу скелетної м'язи як універсальної реакції організму на наявність дисбалансу (хімічного, механічного або енергоінформаційного) на рівні структур, асоційованих з тестованої м'язом.
Дослідження проводилися в один і той же час (з 11.00 до 13.00 - час активності меридіана серця). Тестування м'язів проводили без мобільного телефону, а потім з використанням мобільного телефону, який розташовувався у безпосередній близькості до тіла (тобто місцях постійного носіння). Наприклад, при розташуванні мобільного телефону на поясному ремені праворуч проводилося дослідження асоційованих м'язів, тобто м'язів, пов'язаних з товстим кишечником, репродуктивними органами, при розташуванні телефону в нагрудній кишені зліва - досліджувалися м'язи, пов'язані з серцем, легенями, лімфатичною системою, при розташуванні в задній кишені брюк - м'язи, пов'язані з репродуктивними органами.
У процесі дослідження вдалося з'ясувати, що сам мобільний телефон (без батареї) не створює дисбалансу в організмі і не проявляється слабкістю асоційованих м'язів. Дисбаланс в організмі створює батарея мобільного телефону, вплив якої на організм зникає в міру віддалення телефону від тіла досліджуваного. З нашої точки зору, ЕПМТ руйнує структурований простір, м'язи і органи, що знаходяться поблизу від нього за допомогою нав'язування екзогенної інформації у вигляді певних частот і це проявляється слабкістю асоційованих з органом м'язів. Нам не вдалося визначити вплив ЕПМТ на організм людини, видаливши телефон на відстані більше 8-10 см від тіла.

Висновки:
1. Асоційований (пов'язаний з органом) м'яз виявився самою реактивної структурою, яка реагувала гіпотонією (ослабленням) на дисбаланс, викликаний ЕПМТ.
2. ЕПМТ створюється батареєю мобільного телефону.
3. ЕПМТ впливає на людський організм, що проявляється слабкістю асоційованих з органом м'язів.
3. ЕПМТ впливає на людський організм на відстані до 8-10 см від досліджуваного суб'єкта. На відстані більше 10 см ПМТ не впливає на тіло і не проявляється слабкістю асоційованих з органом м'язів.