Українська

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИКЛАДНОЇ КІНЕЗІОЛОГІЇ В УКРАЇНІ

Наша країна розвивається в європейському напрямку, тому й розвиток Професійної Прикладної Кінезіології (ППК) в Україні неминучий.

20-24 березня 2019 року на щорічній Міжнародній конференції Міжнародного Коледжу Прикладної Кінезіології, яка відбулася в Австралії, виконавчою радою коледжу було прийнято рішення про створення асоціації "Міжнародний коледж прикладної кінезіології - Україна" (скорочено ICAK-UA). Асоціація ICAK-UA планує отримати державну реєстрацію в Україні, як некомерційна організація, та продовжити свою роботу. Саме так,- не розапочати, а продовжити свою роботу, оскільки така робота проводилась та проводиться в Україні з 2005 року..
Піонерами розвитку ППК в Україні можна вважати лікарів - Галушку Івана Васильовича (м.Черкаси) та Циркота Ігоря Михайловича (м.Чернівці), які побачили в мануальному м'язовому тесті великі можливості покращання діагностичного процесу та ввели його в свою клінічну практику. Накопичений клінічний досвід по впровадженню та застосуванню мануального м'язового тестування, зростаюча кількість послідовників та бажаючих оволодіти техніками ППК сприяли тому, що в 2009 році було створено клініку функціональної медицини "МедАльтернатива" (м.Чернівці) та розпочато навчальний процес по вивченню основ ППК в "Школі Здоров'я". Такий рівень навчання в "Школі Здоров'я" по оволодінню базовими теоретичними та практичними навичками ППК став тим підгрунтям, яке дало змогу лікарям-курсантам продовжити своє післядипломне навчання на заняттях у таких визнаних у світі ППК викладачів як - Девід Ліф, Джозеф Шейфер, Крістофер Сміт, Трейсі Гейтс. За останніх три роки лікарі-курсанти з різних куточків України мали змогу підвищувати свій професіоналізм, відвідуючи лекції та майстер-класи цих яскравих особистостей та викладачів.

Кількість бажаючих оволодіти методами Професійної Прикладної Кінезіології з кожним роком зростає. Тому, прийняття рішення про створення асоціації ICAK-UA стало закономірним явищем. Щиро дякуємо Міжнародному Коледжу Прикладної Кінезіології за таку надану нам, українцям, можливість!!!

     Основними завданнями ICAK-UA в найближчій та довгостроковій перспективі будуть:

  • розширення інформаційного простору про мануальне м'язове тестування, як функціональний діагностичний метод, який повинен застосовуватись в протоколах клінічного дослідження пацієнтів;
  • включення основ ППК в програми очного та післядипломного навчання студентів та лікарів;
  • просування ППК як багатовекторного діагностично-лікувального напрямку;
  • проведення досліджень із застосуванням методів ППК та оприлюднення їх результатів;
  • залучення висококваліфікованих викладачів ІСАК до процесу підвищення професійної освіти лікарів України шляхом очно-заочного навчання в системі асоціації ICAK-UA;
  • співпраці з ICAK та іншими організаціями України, які сповідують цілі та принципи ППК.

Заявлені нами цілі масштабні. На нас чекає багато праці.

Тому, рухаймося вперед - до наших цілей!

 

лікар, керівник та засновник проекту

 "Асоціація ICAK-UA" Павло Циркот;

 

 лікар, доцент, к.мед.н. Ігор Циркот.

28.05.2019.

Статті для медиків