Українська

СУ-ДЖОК ТЕРАПІЯ

Су-Джок терапію (у перекладі з корейського «су» — кисть, «джок» — стопа) називають сучасним напрямком акупунктури, що поєднав вікові знання Східної медицини та новітні досягнення європейської медицини.
Основний принцип Су-Джок терапії — факт відповідності різних органів і частин тіла певним областям на кистях рук і стопах ніг. Творцем Су-Джок терапії є корейський професор Пак Чже Ву. Його перші публікації про цей метод лікування з’явилися в міжнародній пресі в 1986 році. З часом Су-Джок терапію стали вносити до державних програм охорони здоров’я і народної освіти.
Су-Джок терапія являє собою комплекс особливих прийомів, основною метою яких є вплив на певні точки (БАТ — біологічно активні точки або акупунктурні точки), розташовані на поверхні тіла. Вплив здійснюється через уколювання спеціальними голками (голкотерапія), а також припікання та прогрівання.
Як і в більшості східних технік оздоровлення, в Су-Джок терапії акцентується увага на існування життєвої енергії як однієї з головних енергетичних систем, що визначає загальний стан організму.

Фото: Chris Weeks / Getty Images For Chaum Center
Феномен відповідності, інакше кажучи, відбиття органів і частин тіла на певну його ділянку, відомий давно. Прикладом може служити іридодіагностика — розпізнавання захворювань за райдужною оболонкою ока, де кожному органу тіла відповідає певна ділянка. При захворювання цього органу у відповідній ділянці райдужки з’являється темна пляма, яка й залишається там.
Ще одним прикладом даного феномена, який був відомий ще в Стародавньому Китаї, може служити відповідність між тілом в цілому та обличчям людини. В даний час існують способи лікування, засновані на цьому методі, як правило, вони поширені у в’єтнамській школі рефлексотерапії.
В Су Джок терапії кисть і стопа розглядаються як своєрідні механізми управління організмом людини. Коли організм здоровий, всі органи і енергетична система в цілому перебувають в рівновазі. При цьому інформація про стан організму передається в усі системи відповідності одночасно. У Су Джок терапії йдеться про те, що при впливі на організм зовнішнього або внутрішнього несприятливого чинника відбувається дисбаланс енергії в органах. З часом це може призвести до захворювання, і виникнення хронічних хвороб.
Завдання Су Джок терапії — відновити порушену рівновагу в енергетичній системі людини, в результаті чого прийде й одужання.
Cтатті для пацієнтів