Українська

ЯК ВИБРАТИ СПЕЦІАЛАСТА ПО АЛЬТЕРНАТИВНІЙ МЕДИЦИНІ В УКРАЇНІ?

NB! Сьогодні в світі (включаючи такі європейські країни, як Англія, Франція) більш ніж 30% пацієнтів звертається до лікарів, які володіють методами народної / альтернативної медицини.
Як вибрати спеціаліста по альтернативній медицині в Україні?
Питання досить складне, оскільки ринок альтернативної медицини в Україні тільки розпочинає своє формування. Він формується за рахунок 2 джерел:
- лікарів–ентузіастів, які здобувають освіту з альтернативних напрямків медицини за власний кошт. В основному, вони займаються приватною медичною практикою, а держава, в особі МОЗ України, контролює цей процес шляхом видачі відповідних ліцензій;
- студентів Київського медичного інституту української асоціації народної медицини та Дніпропетровського медичного інституту традиційної та нетрадиційної медицини. Основою концепцією освітньої та виховної діяльності цих закладів є поєднання державного стандарту підготовки лікарів з опануванням найбільш ефективних методів традиційної та нетрадиційної (народної) медицини. Студенти отримують знання та практичні навики з мануальної терапії, фітотерапії, іридодіагностики та інших нетрадиційних методів лікування та діагностики.
Вибір спеціаліста (особливо в напрямку альтернативної медицини), якому Ви могли б довірити своє здоров’я – це завжди складне завдання, а особливо для людини, яка далека від медицини. Правда життя полягає в тому, що на ринку альтернативної медицини працює чимала маса людей, частина з яких є професіоналами, а інша частина – це шарлатани. На превеликий жаль співвідношення шарлатанів до професіоналів - не на користь професіоналів. Тому слід бути обережним, щоб «не нарватися» на такого фахівця.
ПОРАДА. Доцільно вияснити, де і скільки навчався спеціаліст, який стаж його роботи, яка у нього лікарська категорія, чи має він ліцензію (дозвіл на проведення медичної практики), які відгуки про нього серед людей. Все це зможе допомогти Вам у виборі спеціаліста та отримати бажаний результат. Остаточний вибір за Вами. Успіхів Вам!
Cтатті для пацієнтів