Українська

КОРОВ'ЯЧЕ МОЛОКО: ВЧЕНІ РОЗПОВІЛИ НАСКІЛЬКИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРОДУКТ

Жоден популярний продукт не викликає стільки палких дискусій, скільки молоко. Дієтологи і медики впевнені тільки в одному - дорослій людині слід пити коров'яче молоко з обережністю, не більше 100-150 грам за один раз.
Багато хто пов'язує непереносимість молока дорослим організмом з приналежністю до певної раси, для якої молоко не є споконвічним продуктом. Є навіть якась націоналістична теорія, за якою, молоко можуть вживати без негативних наслідків тільки представники європеоїдної раси. І причина в тому, що для Європи молоко є «своїм». Але медичні дослідження і пильніше вивчення теорії показали її неспроможність. Тим більше, європейські діти коров'яче і козяче молоко також не дуже добре переносять, тому й зростає кількість алергетиків.
Коли молоко може стати отрутою.
Якщо після обстеження і проведення спеціальних тестів виявлена непереносимість лактози, тобто виявлена недостатність лактази, то отрутою може виявитися не тільки саме молоко, але і деякі продукти тривалого зберігання. У такому випадку слід з особливою ретельністю вивчати інформацію на упаковці. Часто лактозу додають у кондитерські вироби в якості підсолоджувача. Відповідальні виробники, як правило, відразу вказують, що продукт містить лактозу.
Справжньою отрутою є несвіжий продукт. Молоко на межі прокісанія може викликати масу неприємних наслідків. Як мінімум, це буде нетравлення шлунка або сильне розлад шлунку. В особливо важких випадках постраждає підшлункова залоза, а стрімко розмножується в кишечнику умовно патогенна мікрофлора викличе інтоксикацію.
Небезпечно пити молоко, куплене на стихійному ринку. В даному випадку, ніхто не гарантує, що здорово то тварина, молоко і похідні від нього продукти які ви купили. Нічого не відомо про фізіологічну і моральної порядності господарів корови. Ніхто не скаже, скільки «молока» в цьому молоці, чи не додали туди, наприклад, соди / антибіотиків, щоб молоко не скисло.
Молоко з магазину - пити чи не пити.
В якості молока з супермаркету також не можна бути впевненим. Виробників занадто багато, і перш ніж довіритися одному з них, варто зібрати максимум інформації про дотримання технології розфасовки продукції. Дозволяє засумніватися в корисності продукту, особливо для чоловіків, підживлення корів гормонами. Такий підхід популярний на великих фермах. Є думка, що молоко навіть від найчесніших виробників не може вважатися корисним продуктом, оскільки в ньому змішано молоко різних корів. Сільські жителі, які виросли на молоці, продовжують його пити все своє життя і не мають проблем із засвоєнням продукту. Але це все тому, що вони роками вживають молоко тільки від своєї тварини, до якого звикають самі і привчають свій організм.
Коментарі фахівців кабінету відновного лікування «МедАльтернатіва» з приводу молока.
Слід розставити акценти:
- Коров'яче і козяче молоко дуже важливий і цінний білковий продукт у харчуванні людини, що містить необхідний і збалансований склад замінних і незамінних амінокислот.
- Без молока (материнського, коров'ячого, козячого і т.д.) людина не змогла б вижити, оскільки належить до класу ссавців (Mammalia), тобто тих особин, які харчуються молоком. По суті, щоб вижити, дитина повинна харчуватися молоком і першим, що повинно потрапити в рот немовляти - це материнське молоко.
- «Непереносимість» молока з'являється з віком і в більшості випадків обумовлена порушеннями / захворюваннями травного конвеєра. Причину «непереносимості» потрібно шукати в травному конвеєра, а не в молоці! При нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту так звана «непереносимість» молока проходить.
- Молоко та молочні вироби - це продукти харчування, і як будь-які інші продукти харчування вони мають терміни зберігання. Будучи продуктами харчування для людини, вони одночасно є і продуктами харчування для бактерій, грибків і т.д., які добре розмножуються в цій живильному середовищі. Порушення технології приготування та зберігання молочних продуктів - одна з найчастіших причин харчових отруєнь / токсикоінфекцій.
- Вельми сумнівна якість молока, купленого на стихійному ринку. Купують його на свій страх і ризик, тому що воно дешеве. Це як російська рулетка - «пронесе - НЕ пронесе». Добре коли після такого молока «пронесло», а потім все нормалізувалося. А якщо не пронесло? А якщо все закінчилося в інфекційному відділенні? Така дешевизна дуже часто чревата наслідками.
- Молоко з супермаркету - це молоко від різних виробників. До такого молока довіри більше, оскільки тут існує хоч якийсь елемент контролю якості приготування та зберігання, а при покупці неякісного продукту Вам повернуть гроші або замінять на інший продукт.
- Оптимальним варіантом молока можна вважати фермерське молоко. Саме це молоко найкращим чином відповідає позиції «ціна / якість» і його можна рекомендувати до вживання.
Якщо у Вас «непереносимість» молока або у Вас виникла підозра на лактозну ферментопатію - Ви можете звернутися до фахівців кабінету відновного лікування «МедАльтернатіва», які нададуть Вам необхідну допомогу у вирішенні цієї проблеми. Будемо раді допомогти Вам!
Cтатті для пацієнтів