Українська

КІНЕЗІОТЕЙПІНГ

Кінезіотейпінг (Kinesiotaping) - технологія відновлення та лікування, що базується на використанні спеціальних бавовняних тейпів на клейкій основі, які забезпечують підтримку м’язів, покращують кровообіг та зберігають відповідну рухливість м’яких тканини в ділянках проклеювання. При цьому тейпи забезпечують вільне «дихання» для шкіри, вони низько алергенні й можуть використовуватись на протязі декількох днів. Правильно застосована технологія дає змогу вирівняти травмовані фасціальні тканини, збільшити простір над ділянкою набряку чи запалення, забезпечує сенсорну стимуляцію та посилює пропріорецепцію, сприяє покращенню функції м’язу, фасції, суглоба. Завдяки вище перерахованим властивостям забезпечується суттєва та незаперечна допомога тейпів у боротьбі з набряками, гематомами та лімфостазами.
Виникнення технології кінезіологічного тейпування пов’язано з ім’ям японського лікаря Кензо Касе, який в 1973 році розробив цей унікальний метод, а в 1988 році, на Олімпійських іграх в Сеулі, світ вперше побачив спортсменів із тейпами. З того часу технологія почала застосовуватись та отримувати визнання в різних країнах Європи та Америки. Лікар Кензо Касе заснував Асоціацію Кінезіотейпінгу, основним завданням якої стало досліджувати клінічні ефекти тейпування, готувати спеціалістів по кінезіотейпінгу, розробляти нові та високоефективні методи та матеріали для кінезіотейпінгу.
В подальшому, метод набув популярності та почав активно застосовуватись в спортивній медицині, реабілітації, ортопедії та травматології. На сьогоднішній день кінезіотейпінг є однією із передових технологій для профілактики та лікування різноманітних м’язових та суглобових травм, а також для відновного лікування опорно-рухового апарату.
Даний малюнок ілюструє різноманітні варіанти застосування тейпів
Основою методу є моделювання м’язово-фасціального сегменту з допомогою розтягнення тейпів в певному напрямку при проклеюванні. При цьому тейпи взаємодіють з шкірою, фасціями, зв’язками, м’язами.
Протипоказами до кінезіотейпування є тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, гнійничкові та алергічні захворювання шкіри, онкологічні захворювання.
Особливо ефективно застосовується даний метод при корекції деформацій стоп: у дітей при клишоногості, плосковальгусних стопах, приведенні переднього відділу ступні, для корекції порушень постави, початкових формах сколіозу, хворобі Осгут-Шляттера, м’язовій кривошиї. У дорослих – при комбінованій плоскостопості, яка супроводжується деформацією першого та другого пальців, при періартритах, епікондилітах, плече-лопаточних періартрозах, неврологічних проявах остеохондрозу хребта, захворюваннях м’язів, зв'язок, сухожилків тощо.
Cтатті для пацієнтів