ІРИДОДІАГНОСТИКА
Іридодіагностика - діагностика по райдужці ока, дозволяє ще на ранніх стадіях виявити патологічні процеси, розпізнати спадковість захворювання.

У чому суть іридодіагностики?

Райдужка має в центрі отвір - зіницю і є автоматичною діафрагмою, яка регулює світловий потік, що йде в око. Відповідно при яскравому освітленні зіниці - вузькі, в темряві - широкі. Око є похідним нервової системи. Райдужка має вельми складну будову, причому її можна розглядати, як висунутий вперед екран головного мозку, спеціалізований для сприйняття і регулювання світлового потоку ззовні і імпульсного потоку зсередини організму.

Є величезна кількість нервових зв'язків райдужки з внутрішніми органами, тому весь організм як би проектується на райдужку. При патології якогось органу на райдужці, як на карті, настануть певні зміни, в першу чергу - у вигляді перерозподілів пігменту.
Якщо якийсь орган або частина тіла «дають збій», очі відразу це відображають на райдужній оболонці ока. Знання цих схем проекції дозволяє визначати характер патологічних змін в організмі. Головна перевага іридодіагностики полягає в тому, що за допомогою цього методу лікар може виявити не тільки вже «видимі» хвороби, а й ті захворювання, які ще перебувають у доклінічному, безсимптомному періоді.
Через очі пацієнта лікар-іридодіагност побачить і минулий стан здоров'я пацієнта (генетичний статус - спадкові дефекти; хвороби, які були перенесені раніше), і теперішній, і майбутній (передвісники хвороб, які можуть проявитися через місяць або навіть через роки).
Відгуки